Obowiązek złożenia oświadczenia o uzyskanym dochodzie w 2016 r.
W nawiązaniu do zapisów Regulaminu Gospodarowania Środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z dnia 31.03.2016r., informujemy, iż do 31 maja br. każdy pracownik powinien złożyć oświadczenie o uzyskanym dochodzie za 2016 rok. W przypadku braku takiego oświadczenia pracownik otrzyma minimalne świadczenie (dofinansowanie).
Oświadczenie można składać w pokoju nr 5b w Budynku Rektoratu lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław.
Do pobrania:
Zapisy Regulaminu:
§ 3
4. Stwierdzenie nieprawdziwych danych w złożonym wniosku jest wystarczającym powodem do odrzucenia tego wniosku, a osoba uprawniona, która złożyła nieprawdziwe oświadczenie o wysokości dochodu uprawniającego do dofinansowania z funduszu traci prawo do korzystania z pomocy socjalnej przez kolejne 2 lata od dnia stwierdzenia tego faktu…….
§ 5
1. Przyznawanie i wysokość świadczeń z Funduszu uzależnione jest od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej.
2. Podstawę do przyznania i obliczenia zapomóg i pożyczek na cele mieszkaniowe stanowi miesięczny dochód przypadający na jedną osobę w rodzinie, z miesiąca poprzedzającego datę złożenia wniosku. Dochód obliczony wg wzoru stanowiący załącznik nr 7.
3. Podstawę przyznania dofinansowania do pozostałych świadczeń stanowi średni miesięczny dochód przypadający na jedną osobę w rodzinie wg ostatniego zeznania rocznego PIT.
4. W przypadku braku złożenia oświadczenia o dochodach w terminie do 31 MAJA, świadczenia będą przyznawane w najniższych kwotach. Dochód obliczony wg wzoru stanowiący załącznik nr 7.
5. Dochód, o którym mowa w ust. 2 i ust.3, wykazywany jest w oświadczeniu o dochodzie w rodzinie, którego wzór stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu.
6. Dochodami są otrzymane lub postawione do dyspozycji rodziny, w roku kalendarzowym, pieniądze oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W szczególności do dochodu zalicza się kwoty osiągane z tytułu:
a) stosunku pracy, działalności gospodarczej, działów specjalnych produkcji rolnej, wykonywania wolnych zawodów, umów zleceń i umów o podobnym charakterze, umów o dzieło, patentów, itp.,
b) zasiłku dla bezrobotnych,
c) świadczeń przedemerytalnych,
d) emerytur i rent (również rodzinnych) otrzymywanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i z zagranicy,
e) alimentów.
7. W przypadku braku możliwości udokumentowania przychodów z tytułu:
a) prowadzenia działalności gospodarczej lub działów specjalnych
produkcji rolnej,
a) wykonywania wolnych zawodów,
b) współpracy przy prowadzeniu działalności, o której stanowi lit. a i b, przyjmuje się kwotę stanowiącą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a jeżeli z tytułu tej działalności nie istnieje obowiązek ubezpieczenia społecznego – kwota nie niższa od podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne obowiązujące osoby prowadzące działalność gospodarczą.
8. Na żądanie komisji socjalnej celem weryfikacji oświadczenia, o którym mowa w ust. 4, osoba uprawniona ma obowiązek przedstawić w terminie 21 dni roboczych zeznania roczne pit za rok poprzedzający przyznanie świadczenia. W przypadku nieudokumentowania (na żądanie komisji socjalnej) przeciętnego dochodu, pracownik zostaje pozbawiony możliwości korzystania z dofinansowania z ZFŚS do końca danego roku kalendarzowego.