Rusza rekrutacja na kierunek geodezja i kartografia
Ruszamy z rekrutacją na kierunek geodezja i kartografia. To studia magisterskie, które są bezpłatne zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Zainteresowani mogą składać podania od 4 stycznia do 15 marca 2021 roku.
Geodezja i kartografia to stale rozwijająca się dziedzina, która daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. W drugim semestrze studiów możliwy jest wybór pomiędzy dwoma specjalnościami: geoinformatyka geodezyjno-kartograficzna lub geodezja gospodarcza i wycena nieruchomości, która pozwala uzyskać w przyszłości uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.
Współczesny świat rozwija się błyskawicznie, dlatego ważne jest, aby dotrzymywać kroku wszystkim nowinkom technologicznym. Młodzi ludzie chcą gwarancji, że wiedza i umiejętności zdobywane w czasie studiowania są aktualne i zgodne z wymaganiami rynku. W PWSTE wiemy, że podstawą przyswajania wiedzy jest praktyka, dlatego uczelnia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt o łącznej wartości 1,5 mln zł. Urządzenia, na których pracujemy podczas zajęć wyprodukowane zostały przez szwajcarską firmę Leica Geosystems, produkującą sprzęt najwyższej światowej klasy. Więcej o wyposażeniu naszych laboratoriów możecie przeczytać TUTAJ.
– W ostatnim roku powstały trzy nowe laboratoria dedykowane kierunkowi, tj. laboratorium geoinformatyczne, metrologii geodezyjnej oraz skaningu lidarowego. Wyposażenie w najnowszy na rynku sprzęt geodezyjny oraz specjalistyczne oprogramowanie sprawia, że jesteśmy jednym z najlepiej wyposażonych wydziałów kształcących na kierunku geodezja i kartografia w Polsce – mówi dr inż. Marek Banaś, dyrektor Instytutu Inżynierii Technicznej w PWSTE.
Program studiów skonstruowany jest tak, aby wykształcić nowoczesnego magistra inżyniera. Osoba po ukończeniu studiów będzie solidnie przygotowana do podjęcia pracy w zawodzie, ponieważ dbamy o to, aby wiedza teoretyczna była uzupełnieniem praktyki, a nie odwrotnie. Na zajęciach, oprócz zagadnień podstawowych, poruszane są kwestie z wielu poddziedzin geodezji, takich jak: ewidencja gruntów i budynków, kataster, geodezja inżynieryjna, wyższa, fotogrametria i teledetekcja. Duża liczba godzin praktyk i współpraca z wykwalifikowanymi wykładowcami przekładają się na dobre wyniki w nauce, a w przyszłości na satysfakcjonujące zarobki.
– Najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia w PWSTE w Jarosławiu są nasi absolwenci, którzy po ukończeniu studiów bez trudu odnajdują się na rynku pracy – mówi prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Rektor PWSTE w Jarosławiu.
Studiowanie na naszej uczelni jest nie tylko szansą na poszerzenie swojej wiedzy i kwalifikacji, ale również okazją do poznania wielu inspirujących ludzi.