Wręczenie aktów powołania Członkom Rady Biznesu oraz wybór Zarządu
Przewodniczącym został dr Andrzej Olak, Zastępcą wybrano przedstawiciela praktyków Bogdana Rygla z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego BIT. Z kolei funkcję Sekretarza objęła dr inż. Lucyna Szczygieł. Do wyboru pozostawiono jeszcze dwa wolne miejsca dla Członków Zarządu z przeznaczeniem dla reprezentantów stale powiększającego się środowiska partnerów Uczelni ze strony interesariuszy zewnętrznych.
Od początku działalności intencją organizatorów jest, aby Rada Biznesu była otwartym forum dla realizacji wielu interesujących projektów o zasięgu lokalnym i regionalnym, dobrze służących interesom miasta i regionu oraz całej Społeczności Akademickiej naszej Uczelni.
Misją przedsięwzięcia, w którym uczestniczył Starosta Jarosławski, Tadeusz Chrzan jest wypracowanie modelu platformy współpracy środowiska naukowo-dydaktycznego, biznesowego oraz samorządu lokalnego i powiatowego przy osiągnięciu równowagi w potrzebach wszystkich partnerów.
Rozpoczynając dyskusję, głos zabrał JM Rektor PWSTE w Jarosławiu, doc. dr Krzysztof Rejman, który zasygnalizował istotę synergii na linii biznes i środowisko naukowe, podnosząc kwestie upraktycznienia kształcenia, czyli dopasowania kwalifikacji absolwentów do potrzeb rynku pracy, a także wspomagania kształcenia poprzez wprowadzanie do toku studiów praktyk, staży i warsztatów po zasięgnięciu opinii przedstawicieli pracodawców.
Konkretne działania realizowane przy zaangażowaniu partnerów wymieniła dr Tatiana Kożak-Siara, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu. Satysfakcję z kontynuowanego projektu wyraził prof. dr hab. Roman Fedan, Kierownik Zakładu Ekonomiki i Zarządzania.
Rada Biznesu jest ciałem opiniodawczym i doradczym. Składa się z przedstawicieli przedsiębiorców i instytucji finansowych, organów administracji państwowej, jednostek samorządu terytorialnego oraz pracowników PWSTE w Jarosławiu, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i organizacji pozarządowych. Do zadań wybieranego na czteroletnią kadencję Zarządu należy organizowanie posiedzeń co najmniej raz na kwartał, przyjmowanie i zatwierdzanie nowych członków oraz nadzorowanie realizacji priorytetowych zadań i celów strategicznych zapisanych w Regulaminie.
Rada Biznesu realizuje zadania w zakresie udziału w procesie tworzenia i opiniowania celów i efektów kształcenia w Instytucie Ekonomii i Zarządzania, jak również ewaluacji i doskonalenia programów kształcenia w celu dostosowania ich do potrzeb rynku pracy bądź podniesienia jakości kształcenia. Współpracuje z Instytutem w zakresie dostosowania treści dydaktycznych do praktyki gospodarczej. Porozumienie będzie również służyć współorganizacji konferencji naukowych, sympozjów i seminariów oraz warsztatów i wykładów specjalistycznych prowadzonych przez praktyków. Zakres i formy tej współpracy obejmą również pomoc w udostępnianiu materiałów źródłowych, stanowiących bazę do sporządzania prac dyplomowych. Podejmowane będą także inicjatywy służące pozyskiwaniu partnerów do finansowania działań dydaktyczno-szkoleniowych oraz badań naukowych.